ВАСИЛЬ ПОВЕРНУВСЯ З ЗАРОБІТКІВ, І ПРИВІВ НЕВІСТКУ В ХАТУ ВЖЕ З ЖИВОТОМ. ЙОГО БАТЬКИ ЇХ ЗУСТРІЛИ, ЯК ЗАКЛЯТИХ ВОРОГІВ. НІ, ВОНИ НЕ СВАРИЛИСЯ, АЛЕ СВОЮ НЕНАВИСТЬ ПРИХОВАТИ ВОНИ НЕ МОГЛИ. У СВЕКРІВ МАРІЧКА РОБИЛА ВСЕ, НАВІТЬ ЧОЛОВІЧУ РОБОТУ. ПРАЛА УСІМ, ГОТУВАЛА НА ВСІХ, КОСИЛА СІНО, НОСИЛА ВОДУ, РВАЛА БУРЯКИ, ВСЕ ГОСПОДАРСТВО ЗВАЛИЛИ НЕ НЕЇ. ДО СВЕКРІВ ЧАСТО ПРИХОДИЛИ РОДИЧІ, В ЦІ ДНІ МАРІЧЦІ БУЛО ОСОБЛИВО ВАЖКО. ВОНА ВСТАВАЛА О 5-ТІЙ РАНКУ, ПРИБИРАЛА, ГОТУВАЛА, СТОЛИ НАКРИВАЛА. ОДНОГО ВЕЧОРА, КОЛИ ЗА СТОЛОМ ЗІБРАЛАСЯ ВСЯ РОДИНА, МАЙЖЕ ВСЕ ПОЇЛИ, ВТОМЛЕНА МАРІЧКА СІЛА НА КРАЮ СТОЛУ І ПОКЛАЛА КОТЛЕТУ В ТАРІЛКУ. СВЕКРУХА МОВИЛА: – МАРІЧКО, ТИ СЬОГОДНІ ТАК БАГАТО ЇСИ. ТАКЕ МАЛЕ, КУДИ В ТЕБЕ ЛІЗЕ СТІЛЬКИ? ВСІ РОДИЧІ ПОЧАЛИ СМІЯТИСЯ. МАРІЧКА ВСТАЛА, ЗІ СЛЬОЗАМИ НА ОЧАХ, І ПІШЛА НА КУХНЮ МИТИ ПОСУД. ЗА НЕЮ ЗАЙШОВ СВЕКОР І ПОЧАВ ДИВНУ РОЗМОВУ

 

Василь повернувся з заробітків, і привів невістку в хату вже з животом. Його батьки їх зустріли, як заклятих ворогів. Ні, вони не сварилися, але свою ненависть приховати вони не могли.

Василь вже раз був одружений, але з дружиною Світланою довго не прожили, розлучилися вже давно.

А, як був на заробітках, познайомився з Марічкою. Коли дізналися, що Марічка чекає дитину, вирішили повернутися в село, щоб там одружитися і жити. Марічка була дуже тихенькою, скромною та дуже працьовитою молодою дівчиною.

Весілля вони не грали, розписалися і прийшли до свекрів жити, бо свого кутка не мали.

Марічка вдома робила все, готувала, мила, прибирала. На її плечі звалили і зовсім чоловічу роботу: пасла корови, косила сіно, носила мішками буряки.

Свекри невістку дуже не злюбили, тому й жалю до неї не відчували. А чоловік мовчав, ніколи не вступався за дружину.

До свекрів часто приходили друзі та родина, вони робили велике застілля, у ці дні Марічці було особливо важко. Вона з самого ранку прибирала готувала, не присідала й разу.

Одного дня, коли вже було пізно, і гості всі понаїдалися, присіла поїсти на краєчку столу. А свекруха відразу мовила:

– Марічко, ти сьогодні так багато їси. Така маленька, куди в тебе лізе стільки?

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩