З Анною я познайомилася три роки тому, на роботі. Вона постійно жалілася мені, що сама виховує свого синочка, а колишній чоловік не дає ні копійки, що утримує маму-пенсіонерку, а та багато грошей тратить на їжу. Я стала шкодувати Анну і постійно пригощала її в кафе, давала гроші на на таксі. А потім подругу підвищили на роботі, вона стала заробляти набагато більше за мене. Якось Анна подзвонила мені і запитала, чи підемо ми сьогодні в кафе, але я сказала, що в мене немає грошей. Подруга спокійно відповіла: – Нічого, тоді сходимо іншим разом. За всі ці роки я стільки грошей витратила на неї, а вона навіть пиріжка з капустою жодного разу мені не купила

 

В питанні фінансів, я людина економна, зайвий раз стараюся грошей не витрачати, а краще відкласти якусь копійку на майбутнє, адже життя зараз непросте і ніхто не знає, що на нас чекає завтра. Намагаюся дбайливо ставитися до грошей, які заробляю, і не витрачаю їх через дрібниці. Однак, коли мова йде про людей, які мені дорогі, я забуваю про свою звичку рахувати кожну гривню: люблю дарувати їм маленькі подарунки, пригощати і виручати в скрутну хвилину. Хоча я це роблю від чистого серця, але все одно підсвідомо розраховую на якусь взаємність, а деякі мої знайомі, замість того щоб відплатити добром на добро, починають цим зловживати, на жаль.

У мене є подруга, з якою ми спілкуємося вже років десь зо 3. Познайомилася з нею на роботі, здружилися на грунті того, що обидві незаміжні, і стали іноді вибиратися в клуби на вихідних. У цієї дівчини є син від колишнього чоловіка і мама-пенсіонерка, яка за ним доглядає, бо постійно сидить вдома. Ще на початку нашого знайомства я зрозуміла, що подруга любить спонукати до жалості: вона часто бідкалася мені, що її колишній чоловік зовсім не платить аліментів на дитину, і їй доводиться самостійно оплачувати всі витрати, а також що мати перебуває на її утриманні, і витрачає шалені гроші на їжу. На початку нашої дружби я перейнялася симпатією до цієї дівчини, і прийняла її історію за чисту монету.

Тоді я думала, що у моєї знайомої фінансова криза, з якого вона коли-небудь вийде, і зможе відповісти мені взаємними вчинками. Щоб подруга змогла спілкуватися зі мною, і не відчувати при цьому себе обділеною, я стала в міру можливості її пригощати. Замість того щоб гуляти «на широку ногу» одній, я оплачувала досить таки скромне замовлення в кафе для нас двох. Анна спочатку говорила, що їй ніяково приймати мої подачки, і обіцяла коли-небудь почастувати мене в подяку за це. Але потім вона мабуть звикла до «халяви», і стала сприймати це вже набагато спокійніше, як належне. Коли я спробувала натякнути їй на те, що у мене закінчилися гроші, і що зараз я не можу дозволити собі піти в клуб, то замість очікуваної пропозиції мене виручити, як завжди, робила я, я чула тільки у відповідь скромну фразу: «Ну добре, нічого, значить підемо гуляти якось в інший раз».

Я не меркантильна людина і зовсім не жадібна, але мене обурює те, як подруга користується моєю добротою. Виходить, що я потрібна їй лише тоді, коли є шанс, що я розщедрюся на напої для неї або дам їй на таксі, щоб вона дісталася до свого будинку безкоштовно. Раніше у Анни хоча б було виправдання – маленька зарплата, але за три роки нашого спілкування вона отримала підвищення, і я точно знаю, що платять їй значно більше, ніж мені. Всі її розповіді про відсутність аліментів на дитину і марнотратну маму мені вже серйозно набридли і здаються мені не реальними. За роки нашої дружби я зробила висновок, що їй просто подобається, коли її шкодують усі, а відповідно – допомагають, і що змінювати щось у своєму житті в кращу сторону вона не хоче зовсім. Не знаю, як дати відсіч, і зробити так, щоб подруга більше не нахабніла, адже, по суті, я сама привчила її до цього. А добра від неї, чи підтримки за ці роки я не побачила жодного разу. Можливо мені варто забути про неї і жити своїм життям?

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩