– Весілля скасовується! Уявляєш? В мене серце не на місці. Прийшов мій Роман, та й каже, що передумала його Оксана. Вирішила зійтись зі своїм першим коханням, бо він зелену карту якусь там виграв, тепер їдуть разом в Америку. Уявляєш? А як мій син це переживе? Ой людоньки! А гості? Як їм сказати, що весілля, яке має відбутись вже в цю суботу – не буде? 

 

Коли мама розказувала мені цю історію, я спершу навіть не повірила. Знаю, що різне трапляється в житті, але щоб таке… дивина та й годі. А тепер про все порядку.

В селі Галина жила лише зі своїм синочком Михайликом. З чоловіком розлучилася, коли сину й два не виповнилося. У її ж хаті міг руку підняти, працювати не хотів, а все чекав, коли теща вишле. Мама вже більше як десять років проживає і працює в Іспанії. Гроші старається передавати, але жінка не звикла жити за чийсь рахунок, тому, як тільки Михайлик пішов у садочок, Галина тут же почала роздумувати, де б і чим їй зайнятися. Бізнесменська жилка в ній була присутня, тому вирішила зайнятися торгівлею.

У районному центрі взяла в оренду павільйон на ринку, закупилася різними дрібничками. Товар був більше по сезону. Навесні насінням торгувала, перед Великоднем квітами, а взимку шапками та рукавицями. Їй робота була в радість. А ще краще стало, коли біля неї придбала точку жінка, яка торгувала дитячим одягом.

Все щось перепадало по знижці для її Михайлика, але й не в тому справа. Жінка сама по собі була дуже хороша. Щебетунка з хорошим почуттям гумору. Не скучно було біля неї Галині цілий день простояти.

Згодом похвалилася вона Галині, що її син одружується. Радості було… вже й підготовка почалася. Ресторан замовили, музики заказані, тамада хоч сьогодні готовий розважати гостей. Олена Степанівна одразу ж сказала Галині, що в неї з сином почесне місце на святкуванні чекає. Галина спершу здивувалася, але потім навіть зраділа. Нема в неї такої родини, чи друзів, щоб десь по забавах ходити, тому й не відмовлялася.

Важливий день сусідки по торгівлі наближався. Разом з Галиною навіть наряд для мами нареченого підібрали. Замовлений був навіть перукар, який додому мав прийти. Словом, нічого не передбачало біди.

– Галинко, біда в нас!

– Що трапилося, Олено Степанівно?

– Весілля скасовується! Уявляєш? В мене серце не на місці. Прийшов мій Роман, та й каже, що передумала його Оксана заміж йти. Вирішила зійтись зі своїм першим коханням, бо він зелену карту якусь там виграв, тепер їдуть разом в Америку. Уявляєш? А як мій син? Як він тепер це переживе. Про це ніхто й не думає. А гості? Як їм сказати, що весілля, яке має відбутись вже в цю суботу – не буде?

В голові у обох була каша. А й справді, що люди скажуть?

– Галино… а може… ти… того… Нареченою для мого сина станеш. Ну на один день. Люди Оксану ніколи мою не бачили, тому й не зрозуміють нічого.

Галя спершу здивувалася такій пропозиції, а згодом шкода стало жінку, як не як, стільки часу поруч торгують, зблизилися по-справжньому.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩