Від любові до ненавuсті один крок. Іванов зрозумів це, коли його дружині на зборах заводу, за успішну здачу річного звіту, урочисто вручили путівку до Праги

Нагороджували дружину, але всі чомусь кинулися вітати його. Тим самим, допомагаючи роздмухати подив і сум’яття ще більше. Він наївно подумав, що вона відмовиться і скаже, що ні за що на світі не поїде одна, без свого улюбленого Іванова. Але Петрова спокійно взяла путівку, притиснула її до себе і подякувала всім за надану честь.

Далі було як в тумані. Йому тиснули руки, трясли за плече, радісно заглядали в обличчя, ніби це вони отримали путівку до Чехії, а не його дружина. Чоловіки при цьому захоплено кивали головами, заздрячи його двотижневому холостяцькому життю. У коридорі йому недвозначно підморгнула секретар заводоуправління Людмила.

Напередодні від’їзду дружини, Іванов з котом Мурзіком мовчки спостерігали, як Петрова довго збирається, приміряючи перед дзеркалом свої незліченні мохерові шапочки.
Вона залишила йому трохи грошей на два тижні, пакетики з їжею для Мурзика і тещу Павлівну на додачу.

За традицією, що склалася, вони посиділи на обшарпаній валізі. Коли стояли обнявшись, наслідуючи героїв зі старих фільмів про кохання, він байдуже розглядав павутину в кутку. А потім Петрову відвезло таксі. Він стояв і дивився вслід зникаючим ліхтарям машини і до нього дійшло, що його кинули остаточно і безповоротно.

Вся залишена їжа, закінчилася на третій день і до Іванова прийшло невідворотне розуміння того, що до хорошого звикаєш швидко.

Кіт ходив за ним по п’ятках і наполегливо вимагав їжу, посилюючи ненависть до Петрової.

До кінця першого тижня, в довершення всього, прийшло відчуття туги і самотності. І він знову звинуватив її в цьому. Петрова про це не здогадувалася і присилала радісні селфі на тлі старовинних замків і келихів пива, посилюючи тугу. Іванову чомусь стало дуже шкода себе. Він уявив себе маленьким хлопчиком, якого забули забрати з дитячого садка.

Вечорами він довго стояв біля вікна і дивився з котом у вікно на падаючий сніг і на Місяць.

Йому несподівано захотілося втілити все побачене в риму.

Несподівано, з перевіркою навідалася теща. Вона справила поверхневий огляд приміщення на предмет присутності слідів чужої жіночої присутності. Павлівна побачила розкидані по підлозі шкарпетки, повну попільничку недопалків на підвіконні, не заправлене ліжко і гору немитого посуду в раковині і чомусь зраділа. Потім вона заглянула в порожній холодильник і жахнулася.

Швидко збігала на найближчий ринок і притягла звідти велику свинячу голову. Тепер жахнулися Іванов з Мурзиком. Вони сховавшись за косяком дверей підглядали, як вона столовою ложкою препарує свинячу голову, відокремлюючи від неї шматочки м’яса і кидає в каструлю на плиті. Кіт пирхав на свиняче рило і тулився до ніг господаря.

Після її відходу, Іванов з котом акуратно вилили суп в унітаз.

Потім вони знову сиділи біля вікна і голодні дивилися на Місяць. Зрідка, зудів телефон. Він косив поглядом. Повідомлення нерозлучного дружка Сидорова, напрошується в гості, перебивали фото радісно усміхненої дружини Іванової з далекої Чехії.

На наступний день, теща прийшовши і побачивши порожню каструлю, знову побігла на ринок за новою свинячою головою. Це було нестерпно і на початку другого тижня Іванов прийняв рішення піти з дому і більше ніколи не повертатися. В довершення всього, Петрова написала, що їй терміново потрібно вислати грошей. Він чортихнувся, сплюнув від образи і пішов займати до Сидорова.

Нерозлучний дружбан, розуміючи весь драматизм того, що відбувається, по швидкому спорудив стіл і розлив по склянках.

Іванов давився бутербродом з ковбасою і плачучи скаржився приятелеві на від’їзд дружини, на тугу, на сніг, на свинячу голову.

Сидоров, напившись, розуміюче гикав.

Йому вперше за кілька днів стало тепло на душі. І він вирішив покінчити з усім цим як можна швидше, до приїзду Петрової.

Зібрані речі стояли біля входу.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩