Скільки себе пам’ятаю, і мама і бабуся, завжди виходили в коридор, коли тато чи дідусь поверталися з роботи – адже чоловік повинен відчувати, що його в цьому домі чекають. Я теж намагаюся поводитися та. Сиджу перед монітором, і, натискаючи на кнопки, намагаюся з заплутаних ниток-думок зв’язати якийсь виразний візерунок. Чую, як ключ повертається в замку, і думаю, що ось зараз я встану – ось прямо-прямо зараз, тільки «Дов’яжу» до кінця ряду, щоб петлі не спустилися

 

Немає нічого простіше

«Я так люблю тебе, мамо» – говорила я за сніданком, коли мені було років 14. «Так? – посміхалася мені у відповідь мама, – тоді наступного разу до мого приходу з роботи просто начисть картоплі, і я це відчую без всяких слів». «Я обожнюю свого кота!» – терлася я щокою об теплу, пухнасту шерсть. «Тоді, може, зміниш йому пісок? – питав батько. – Він мучиться, не бажаючи сідати в мокрий»

…Я слухала своїх батьків, і дивувалася: я ж кажу про любов!!! При чому тут якийсь котячий пісок і горезвісна картопля?

Пам’ятаю, я була ще зовсім маленькою дівчинкою, років близько семи, і на кілька тижнів потрапила в лікарню. Лікарня була за містом, порядки в ті часи – дуже строгі. Батьки могли приносити передачі виключно в відведений час, а на дітей своїх дивитися тільки з лікарняного парку, коли ті підходили до відкритих вікон – щастя, що на вулиці вересень був. І ось мама приїжджала до мене двічі в день.

Вранці і ввечері нянька ставила на мою тумбочку кульок, де був тільки що зроблений нею сир, ще теплий компот, гречана каша, парова котлета. Всього по чуть-чуть, рівно стільки, щоб я могла з’їсти за один раз, тому що через кілька годин вона принесе свіже. А біля стінки кулька, в газеті – щоб не пом’ялися – 3-4 альбомних листка, на яких намальований одяг для паперової ляльки (пам’ятаєте, з такими білими смужками на рукавах і плечах, щоб загинати).

Я обожнювала розфарбовувати і вирізати такий одяг, і мама (коли вона це встигала робити? !!) малювала мені ці нескінченні платтячка і спіднички, шубки і курточки, кофтини і піжами. А які фасони придумувала – щоразу різні: і бантики, і помпони, і горошки… Я жодного разу не просила її про це. Це не були ліки, мінеральна вода чи свіжий бульйон. Вона просто знала, що це заняття мені дуже подобається. І в той момент це був її спосіб сказати: «Я тебе люблю»… Я змогла зрозуміти і в повній мірі оцінити це лише через десятиліття, але зате запам’ятала на все життя.

Ми дуже часто недооцінюємо дрібниці… Так, красиві слова, зізнання, вірші – дуже важливі. Ми, жінки, любимо вухами, і тому дуже потребуємо цього постійного «люблю». Але якщо на ділі ми не бачимо відображення цих слів – вони стають лише порожнім звуком. Так, можна сказати «Я люблю тебе» діамантовим колечком чи платиновими запонками, величезним букетом чи польотом на повітряній кулі – і це теж чудово(не будемо лукавити)… Але можна висловити свою любов набагато простіше, і кожен день дає нам шанс зробити це – головне тільки любити.

У наших друзів паралізувало собаку. Такий симпатичний, добрий такса, а задні лапи знерухомлені назавжди. Але ось уже три роки собака живе в такому стані, а господар особисто зробив для нього ходунки на колесах – тільки для того, щоб улюблений домочадець кожен день гуляв на свіжому повітрі. Собаку можна було виносити на руках, або викочувати в дитячій колясці. Але песик дуже хоче ходити – ходити сам, і тому господарі дали йому такий шанс, адже вони його дуже люблять.

Коли нами рухає справжня любов, можливості висловити її знаходяться на кожному кроці, і ми робимо це, абсолютно щиро, ні на секунду не замислюючись. Заходячи в кімнату до сплячого, безшумно крадькома навшпиньки, щоб не потривожити сон, поправляємо подушку, щоб не затекла спина, розправляємо ковдру, щоб не замерзли маленькі ніжки, чи, хитаючи головою, обережно виймаємо з ослаблих рук телефон, щоб вечірню дрімоту не зруйнував чийсь дзвінок.

Ми стаємо наймайстернішими кухарами, готуючи найкращу у світі ранкову каву і викладаючи на дитячій тарілці паровозик з сиру, що на всіх парах поспішає до яскравої квітки з помідорним і яєчними пелюстками. Ми годинами вислуховуємо одкровення друзів, коли їм потрібна наша увага, ми придумуємо подарунки, вигадуємо сюрпризи, створюємо настрій. І не роздумуючи, віддаємо останні гроші на ліки… І легко розпорюємо улюблене намисто, щоб обшити ним сукню маленької «сніжинки».

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩