РОДИНА ПАЛЬЧИКІВ БУЛА ЗАМОЖНА. ОДНОГО РАЗУ В ПІСЛЯВОЄННИЙ ЧАС ДО ЇХНЬОГО ОБІЙСТЯ ПРИБИЛАСЬ ГОЛОДНА ДІВЧИНА З НЕМОВЛЯМ – ПРОСИЛА ЇСТИ. ГОНОРОВІ ҐАЗДИ ЇЇ ПРОГНАЛИ. ТАК ПІД ПАРКАНОМ ДИТИНЧА Й П0МEPЛ0 З ГОЛОДУ. З ТОГО ЧАСУ У ПАЛЬЧИКІВ НАPOДЖУВАЛИСЬ МEPТВІ ДІТИ

 

У родині Пальчиків кілька поколінь були кравцями. Пальчики жили у приміському селі. Обшивали міську знать. Тому мали статки і блати. Узагалі, до відомих кравців ходили ті, хто мав чим платити.

За матеріалами – Наш День.

Звідкіля Пальчики брали добротну тканину в часи дефіцитів – ніхто не знав. А в них було те, чого в міському універмазі й зі свічкою не знайти. Хіба дещо для обраних…

Розповідали, що в голодний післявоєнний рік до обійстя Пальчиків прибилася жінка з дитиною-немовлям. Знесилена, худа. Попросила їсти. Гонорові ґазди виставили нещасну геть. Жінка присіла біля паркану. Дитина поплакала і затихла. Назавжди. Так і просиділа вбuта горем незнайомка з мepтвою дитиною до вечора. Куди потім пішла – хтозна. А в родині Пальчиків згодом почалося таке коїтися… У селі перешіптувалися: то кaра небесна впала на багатіїв через ту нещасну.

…Жінки з родини Пальчиків наpoджували мepтвих дітей, особливо, якщо це були хлопчики. А ті, що виживали, в дитинстві багато і тяжко хвopіли. З цього в селі зробили висновок: тоді, біля обійстя кравців, помeр хлопчик…

…Пальчики перші у містечку відкрили приватне ательє. Почали возити з-за кордону тканину. Клієнти не переводились. У місті будинок на два поверхи збудували. Для доньки. Анжела на юриста вчилась. По-перше, дівчина до кравецької справи зовсім не надавалася. А, по-друге, Пальчики недарма вибрали для доньки цю спеціальність. Хотіли розширювати свій бізнес. То ж закони потрібно знати.

Батьки дмухали на Анжелу. Двоє її братів помepли. Один – немовлям, інший – під час пoлогів. Пантрували, з якими кавалерами зустрічається. Не доведи Господи, якогось голодранця сподобає.

Коли до дівчини почав залицятися фельдшер зі «швидкої», сімейство швидко його «відмело». Не припав до душі й учитель з музичної школи. І, взагалі, Пальчики не хотіли, аби Анжела вийшла заміж за місцевого. Через плітки про родину.

– Нам би в зяті адвоката чи суддю, – міркував Данило, Анжелин дід. – Щоб поважно було.

– А любов? – пожартувала внучка.

– Любити можна тільки гроші. До всього решта звикається.

– То ви бабусю Таню любите, чи?..

– Вона із заможних. Добро до добра, як кажуть.

…Анжела вийшла заміж за Максима, сина районного чиновника з сусідньої області. Вчилися разом. Кравці вибір схвалили.

Максим прийшов у зяті. Поселилися молоді в новому будинку. Все було в новоспеченої сім’ї, крім дітей. Анжела не могла зaвaгiтніти. Обстежилася в багатьох лiкарів. Але ті зарадити не могли.

Хтось порадив Пальчикам-старшим, аби Анжела з чоловіком поїхала в один із монастирів. Там є чернець, який, начебто, допоміг багатьом бездітним парам. Пальчики у диво не вірили, але шансом вирішили скористатися.

…Розповідали ченцеві про те, чому сюди приїхали. Він мовчки слухав, немов розумів: не всю правду відкрили. Таять гpіх минулого навіть від себе.

– Ви повинні зробити пожeртву, – мовив нарешті.

– Скільки? – запитав Анжелин батько.

Ченець усміхнувся.

– Це – не матеріальна пожеpтва.

– Ми готові дати, що завгодно, – кивнула у знак згоди Анжелина матір.

– Нічого не потрібно давати. Ви повинні взяти.

– У нас все є! – здивовано сказала жінка.

– То чому до мене прийшли?

– Ми ж сказали… Внука або внучку хочемо… Анжело, не мовчи…

– А кажете, все є. Всиновіть сироту. Хлопчика. А тоді… Може, Господь і свою дитину пошле. Цей хлопчик буде вашим ангелом. Полюбіть його. Лише… не виганяйте ангела. Бо тоді…

Ченець не закінчив фразу.

– А… іншого рецепта нема? – запитала Анжела.

– Ідіть з Богом, – майже прошепотів.

Він зі смутком дивився услід відвідувачам. Молився за їхні душі. І за свою. Бо вагався, чи вірно вчинив, давши пораду…

…Пальчики довго роздумували: пристати до настанови ченця, чи ні. Особливо ця ідея не подобалася дідові Данилові.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩