ВІРУ ЧОЛОВІК ДАВНО ПОКИНУВ. З ТРЬОМА ДІТЬМИ. ДО ТОГО Ж ВІРА ЗНОВУ ЧЕКАЛА ДИТИНУ. ЧОЛОВІКОВА НОВА ОБРАНИЦЯ БУЛА МАЙЖЕ УДВОЄ МОЛОДШОЮ ВІД НЬОГО. А ТЕПЕР ВОНА СТОЯЛА ПЕРЕДІ МНОЮ І, ВІДВОДЯЧИ ПОГЛЯД, КАЗАЛА, ЩО ЇДЕ ПРОВІДАТИ ЧОЛОВІКА В ЛІКAРНЮ, ГАРЯЧОГО ЙОМУ НАВАРИЛА. МОЖЕ, Й ГРОШЕЙ ПОЗИЧИТЬ

 

У тролейбусі хтось торкає мене за плече. Повертаюся і зустрічаю теплий погляд жіночих очей. Віра… Коли ж вона повернулася з далекої Греції, куди їздила на заробітки?

Посміхається: недавно, тиждень тому. Нанизує на ниточку спогади про чужу країну, пересипаючи їх розповідями про дітей, про те, що цьогоріч у неї на дачі вперше зацвітуть рідкісні сорти яблунь, що пора грядки садити і, взагалі, про те, що вдома – найкраще.

За матеріалами – Наш День.

– Я зараз у лікaрню їду, – перериває сама себе Віра. – Чоловіка провідати. Зготувала ось гаряченького, фруктів купила. Після опepації він, добре харчуватися треба.

Нічого не розумію. Знаю, що Віру чоловік давно покинув. З трьома дітьми. До того ж Віра знову чекала дитину. Чоловікова нова обраниця була майже удвоє молодшою від нього. І, порівнюючи з тридцятивосьмирічною Вірою, просто моделлю.

Віра плакала, просила. Розумниця Віра, яка викладала пcихологію у престижному ліцеї і щодень давала поради іншим, як вести себе у складних життєвих ситуаціях. Нагадувала, що у них троє дітей. А тепер ще одне маленьке має з’явитися.

– То зроби щось. Не нарoджуй цієї дитини. Ось гроші. А з цими, трьома, уже легше – вони великі, – чоловік зібрав останні речі.

Віра гроші взяла. Наступного дня купила на них пелюшок, сорочечок – для майбутнього немовляти.

Оксаночці було лише два роки, як Віра зібралася до Греції. Лишала дітей на свою стареньку маму.

– А що діяти? – казала. – Заробленого тут навіть на продукти не вистачає. Одягнути, взути усіх треба.

Чоловік Віри не з’являвся. Насолоджувався новим життям.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩