Трuрічнuй Володька зморщuв свій носuк ґудзuком. Володька вмів тільки мукатu. Навіть «мама» не сказав жодного разу. Куди його тільки не водили. І до логопедів. І до психологів. Маруся захекавшись, сунула сина в руки діда і втекла. Наостанок крикнула: – Тату, він йогурт з’їв, ситий, нехай лягає спати, вранці заберу. Легко сказати нехай лягає спати

 

 

Давай, Вова! Працюй мандибулами – сказав дідо Михайло і ляснув на стіл шматок солоного сала з часником. Дістав з пакета коровай чорного хліба, пляшку біленької і пучок з зеленої цибулі з кропом і петрушкою.

Трирічний Володька зморщив свій носик ґудзиком. Володька вмів тільки мукати. Навіть «мама» не сказав жодного разу. Куди його тільки не водили. І до логопедів. І до психологів. Володька мовчав. Володька був сином його рідної доньки Марусі, яку раптово викликали на чергування в лікарню. Онука він бачив рідко, тільки тоді, коли приходив в гості до доньки. А тут ось оказія. Так поспішала, що швидше було привезти Володьку, ніж чекати, коли дід доїде до іншого кінця міста. Маруся захекавшись, сунула сина в руки діда і втекла. Наостанок крикнула: – Тату, він йогурт з’їв, ситий, нехай лягає спати, вранці заберу.

Легко сказати нехай лягає спати. Міша виділив йому своє ліжко, а сам вирішив постелити собі в залі. Але Володька почав ревіти. Міша грав йому на баяні, потім танцював. Володька лише гидливо відвертався і вив ще голосніше.

– Може ти їсти хочеш? Який йогурт чоловікові на вечерю, ми ж не панянки з тобою. Га? – нарешті здогадався дід і дістав сало.

Нашаткував прозорими пластинками.

Бенкет був на весь світ. Володька зціпивши в пухкому кулачку шматок солоного сала з часником, самозабутньо гриз його. В іншій руці у нього був шматок чорного хліба. Очі його заблищали, повеселішали, він голосно крикнув: – Діду!, чим неймовірно розчулив Мішу і той хапнув ще чарку.

Потім вони сиділи і розмовляли. Міша розповідав Володьці про армію, про своє життя, про кохану дружину Люську, а Володька зводив білясті брівки і гримав то здивовано, то весело: – Діду, діду! .

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩