– Мамо, що за красень, звідки він тут завалявся? – запитала вона. Тая знизала плечима. Вона ловила погляди дочки весь вечір. Бачила, як та намагалася нав’язливо спілкуватися з її залицяльником. Стало недобре, дочка суперниця – все що завгодно, тільки не це

 


Тая виховала свою дочку одна. Заміжня вона, можна сказати, не була. Дуже любила свого хлопця, який закінчував військове училище і мав отримати розподіл. Разом вони мріяли про тихе сімейне життя, Тая вірила, що вони будуть разом назавжди.

Ніхто не знав, що за розподілом він зібрався їхати зовсім з іншою дівчиною, а з Таїсією проводив час, в очікуванні близької розв’язки.

Тая зрозуміла, що чекає дитину, думала, що він зрадіє, однак замість радості коханий почав себе дивно поводити. Він спробував пояснити дівчині, що не готовий мати дітей на початку своєї військової кар’єри. Тая навідріз відмовилася позбавлятися від дитини. Зізналася батькам. Батьки, як завжди в таких випадках буває, ганьби не хотіли, тому швидко зробили все, щоб весілля відбулося. Хлопець був злий, він не любив більше Таю, але піти проти волі своїх батьків не міг, тим більше вони дуже любили свою невістку.

На весілля приїхала нова кохана. Коли гості сиділи за столом, хтось покликав нареченого на вулицю. Уже минуло більш як півгодини, він не повертався. Гості пили, їли, грала музика, молодь танцювала. Тая, в очікуванні чоловіка, підійшла до вікна, а потім покликала всіх батьків. Коли глянули вниз з другого поверху дитячого садка, де відбувалося торжество, побачили між гаражів нареченого з дівчиною.

Тая зняла фату, кинула під ноги танцюючим і пішла додому. Не встигнувши одружитися, вони розлучилися. Він поїхав за розподілом з ким хотів, а Тая народила дівчинку.

Дочку виховували все – бабусі, дідусі, сестра і Тая. Вона зуміла закінчити інститут, знайти хорошу роботу. Час минав, непомітно дочка виросла, вже школа позаду, випускний, вже й інститут за плечима. Заміж Тая не вийшла, незважаючи на купу шанувальників. Враення від першого кохання заважали їй довгі роки.

І ось вже проблиски сивини у волоссі, хоча Тая ще молода красива жінка. Дочка стала самостійною, вдома не буває місяцями. Від самотності хотілося скиглити, тому на вихідні Тая їхала в село до стареньких батьків. Поруч з їхнім будинком довгий час був порожній сусідський будиночок. Господарів не стало, діти все не могли його продати.

В один із приїздів Тая побачила у дворі молодого чоловіка. Мама сказала, що він купив будиночок не так давно. Розлучився з дружиною, ніде було жити. Іноді заходить щось попросити, буває і допоможе чим фізично.

Тая в городі копала картоплю, коли почула за спиною голос: – Добридень! Давайте я вам допоможу. Негоже жінці перепрацьовувати, тим більше такій симпатичній.


– Здрастуйте, та мені не важко, я сама якось справляюся, – посміхнулася Тая.

– Так я грошей не прошу, мені щось потрібно робити, нудно вдома сидіти, постійно роботу шукаю.

Незабаром картопля була викопана, на вулиці мати організувала стіл. Диміла картопля, засмажена салом і цибулею, пахли малосольні огірки, лежав оселедець.

– Тая, дитинко, а ну-ка спустися в підвал, набери молоденького винця, – дала банку мати.

Так вони познайомилися, чоловік виявився з почуттям гумору, був молодший Таї на вісім років. З цього дня не встигала вона зайти в будинок по приїзду, як він був тут як тут. Ходили разом в ліс по гриби і ягоди, сиділи біля вогнища, він готував їй глінтвейн. Так між ними виникло почуття, Тая сама не помітила, як одного разу залишилася у нього.

Ювілей батька вирішили відсвяткувати з розмахом, накрили шатро, запросили мало не все село. Приїхала донька Таї привітати свого дідуся. Вона нічого не знала про роман своєї мами. Побачила чоловіка, який клопотав біля столу, допомагав матері і бабусі, закохалася з першого погляду.

– Мамо, що за красень, звідки він тут завалявся? – запитала вона. Тая знизала плечима. Вона ловила погляди дочки весь вечір. Бачила, як та намагалася нав’язливо спілкуватися з її залицяльником. Стало недобре, дочка суперниця – все що завгодно, тільки не це. Чоловік постійно кидав на Таю погляд і знизував плечима, показуючи очима на її дочку. Він зрозумів, що йому потрібно піти. Гості розійшлися, все прибрано, батьки пішли відпочивати.

– Піду, пройдуся, – сказала дочка.

– Мені з тобою може піти? – запитала Тая

– Та ні, мамо, ти втомилася за день, йди, відпочивай, – поцілувала вона матір і пішла.

Тая вийшла в темряву майже слідом і побачила, як промайнув силует дочки в чужому дворі. Через кілька годин рипнули двері, Тая прикинулася, що спить. Дочка залізла до неї під ковдру, притиснулася своїм гарячим тілом, обняла і заснула. По обличчю Таї текли сльози, вона зрозуміла, що доля в черговий раз відвертається від неї.

– Як погуляла вчора? – запитала вона вранці дочку.

– Я закохалася, мамо! – потягнулася дочка і схопилася з ліжка, – закохалася з першого погляду. Який чоловік! Мрія!

– У вас щось було?

– Ах, якби! Базікали весь вечір!

– Не застарий для тебе?

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩