Минув лише рік після відходу матері, а Леся вже ділить спадок. Коли вона прийшла до мене з думкою, що ми обоє маємо отримати досить пристойну суму, це мене здивувало. Я запитала її, звідки такі гроші, адже все, що є у батьків, це лише будинок в якому досі живе батько. Леся відповіла, що йому доведеться продати будинок і купити собі квартиру. У всякому разі, для однієї людини він завеликий

 

Я ніколи не могла б подумати, що наша сім’я буде серед тих, чиї добрі стосунки порушать спадкові суперечки. Відносини між нами завжди були хорошими, і щось подібне мені не спадало б на думку. Але тепер моя сестра, яка поводиться нікчемно після недавнього відходу нашої матері, ввела мене в оману.

Леся відкидає всі мої спроби домовитись і твердо дотримується того, що вона “має право за законом”, як вона постійно наголошує. Я думаю, що у всьому винен її чоловік, якому вона повністю підкоряється.

Наші батьки побудували сімейний будинок, коли ми були маленькими. На допомогу приходили всі родичі та односельчани. Тато жив цим будинком, пам’ятаю, протягом довгих років будівництво було головною темою його з мамою життя. І я також пам’ятаю момент, коли ми зайшли в будинок. Ми були такими щасливими. У нас з сестрою були окремі кімнати, про які подруги навіть не мріяли

Гарний будинок з садом, великий квітник (мама обожнювала доглядати за квітами). Дитячі кімнати залишалися в будинку наших батьків навіть після того, як ми виїхали, а пізніше вони були заселені нашими дітьми під час літніх канікул у бабусі та дідуся.

Батьки вийшли на пенсію п’ять років тому, це вийшло майже одночасно. Вони завжди були ощадливими, тому звільнення з роботи та доходи жодним чином не обмежували їх. За життя вони заощадили трохи грошей і ніколи не скаржились, що більше не можуть дозволити собі те, що мали раніше. Їм обом подобалось облаштовувати сад, тато весь час порався біля будинку, мама в квітнику…

На жаль, моя мати минулого року пішла з життя. Все вийшло дуже швидко, вона згасла на наших очах. Це було дуже важко для всіх нас. Найважче переніс втрату батько, в них були чудові стосунки. Зараз він дуже сумує за нею, він все ще пам’ятає матір, я часто бачу, як він плаче.

Мене ще більше здивувала реакція моєї сестри, яка почала дуже інтенсивно та енергійно вимагати свого спадку від матері. Ми ще не були у нотаріуса, але це відбувається майже щодня. Леся вже починала ділити гроші. Коли вона прийшла до мене з думкою, що ми обоє маємо отримати досить пристойну суму, це мене сильно здивувало.

Я запитала її, звідки такі гроші, адже все що є у батьків, це лише будинок в якому досі живе батько. Леся відповіла, що батькові доведеться продати будинок і купувати меншу квартиру. У всякому разі, будинок для нього завеликий, він ж один залишився.

Я не могла повірити своїм вухам. Вона справді змогла б завдяки своїй претензії на спадщину змусити батька продати будинок, який він побудував своїми руками і в якому він хотів прожити своє життя. Вона була б не проти переселити батька в однокімнатну квартиру, в чуже середовище на старість літ, забравши єдине, що йому залишилось. Будинок зі спогадами, сад, який він любить, можливість залишатися активним завдяки роботі над будинком, який йому подобається, який тримає його на цьому світі…

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩