ВІД СВЕКРУХИ ЗАЛИШИЛАСЯ ОДНОКІМНАТНА КВАРТИРА З ПРОПИСАНИМ В НІЙ СЕРГІЄМ, НЕВЕЛИКА СУМА ГРОШЕЙ В КІЛЬКА ДЕСЯТКІВ ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ, І АБСОЛЮТНО НЕПРИСТОСОВАНИЙ ДО ЖИТТЯ СЕРГІЙ, ПРО ЯКОГО Я ОБІЦЯЛА ДБАТИ. КОЛИ Я СТИКНУЛАСЯ З ПРОБЛЕМОЮ БЛИЖЧЕ, БУЛА ОШЕЛЕШЕНА

 

Мені дуже пощастило з свекрухою. Вона завжди ставилася до мене, як до дочки. Таке рідко буває, але у нас все відбувалося саме так. Після нашого весілля вона розміняла свою квартиру – сама залишилася з молодшим сином в однокімнатній квартирі, а ми поселилися в двокімнатну. Коли у нас з’явилися діти, вона багато разів виручала мене з дітьми – забрати, доглянути, посидіти. Онуки обожнювали її, і я теж її щиро любила.

Єдине, що мені здавалося дивним, це ставлення свекрухи до молодшого сина. Її любов до молодшенького перейшла всі межі. Мого чоловіка, свого старшого сина, свекруха народила рано, в студентські роки, і він ріс, як багато дітей того часу, з ключем на шиї. Але саме це дозволило стати йому самостійним, впевненим в собі. Мій чоловік вміє робити практично все – запросто може і суп зварити, і дірку зашити, і косметичний ремонт в квартирі зробити. А потім, вже в досить зрілому віці, свекруха народила Сергійка.

Сергій ріс хворобливим і кволим, і мати постійно тряслася над ним. Про садок для Сергія не було й мови, в школу його до сьомого класу водили за руку. Уроки з ним теж доводилося робити, сидячи поруч.

Загалом, Сергій так і прожив за ручку з мамою. Мама годувала, вранці подавала шкарпетки і сорочки, збирала сумку на завтра, клала в кишеню хустинку. Мама завжди знала розклад занять – спочатку в школі, потім в платному вузі, де Сергій навчався чи на психолога, то чи на соціолога, чи то ще на щось таке ж малозрозуміле. У минулому році Сергій ледве отримав диплом і … осів удома. Намагалися, звичайно, з мамою знайти роботу, та якось все не було гідної. Загалом, так і жили з мамою на її пенсію і заробітки. Сергій не цікавило, звідки беруться гроші.

Я дивилася на все це з часткою скептицизму, але вважала, що говорити щось матері чоловіка, я не маю права. Псувати відносини із золотою свекрухою зовсім не хотілося …

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩