“АДИ ЛЮДОНЬКИ, ТРАФИЛАСІ ЗО МНОВ НАПАСТЬ… НІКОЛИ МЕНЕ ХОРОБИ НЕ БЕРУТСІ, А ТУТ НА ТОБІ”: ЯК ВУЙКО МІСЬКО В ЧОРТКОВІ ЛІКУВАВСІ

 

Реформи у медицині вже добралися до найглибших українських сіл. Однак далеко не всі українці з легкістю сприймають медичні нововведення.

Про це свідчить історія вуйка Міська, який поїхав у лікарню палець лікувати.

Ади, людоньки, трафиласі зо мнов напасть. Ніколи мене хороби не берутсі, ади скілько спав по окопах, снігом примітало, пив технічний спірт, горівку баби Білички, мілясівку, бурачинку Чортовецку. Їв отруйні гриби, спорчину кубасу, жінка каже, шо я би навіть цвєкі перетравив, як би головки повідрізувати.

А тут – на тобі, забив тріску в палец, і так глібоко, шо ані жінка, ані сусіди не могли вікігти. Жінка і голку міхову брала, ніц не йде. За три дни зачєло тьохкати і гнити. Ледве ніч перебув. Хоч не хоч, а треба їхати до шпиталю. А я вже забув, де то… Хотів палиц відрубати, але баба зачєла вирищєти. Каже: “Як будеш без пальці? Без пальці мені хлопа не треба”. Тай я сі спам”їтав, без цего пальці ніяк – я сі ним в носі шпортаю.

Замотав я палиц марлев, тай пішов на бус. Дібравсі до шпиталю. Ледвим знайшов потрібні двері. Люди, а куда я маю йти до якого дохторі? Дивлюсі, якас сестричка йде. Питаю її: “Донько, а де тут дохторь від пальців?” Та вітріщила на мене намальовані очи, тай буркає: “Я вас не розумію, ідіт в регістатуру по картку, там вам всьо скажут. Ади тово, де скла багато, то регістратура”.

“Дєкую, дитино”, – випоміваю. Підходху до того скла та й кажу: “Славайсу! Мені треба до дохторі, шо пальці ліче, ади нарвав, булит, спух…” Пані подивиласі на мене, тай шлюзує:

– А ви картку маєте?

– Та колис була.

– А з якого ви села?

– Та я з Владиполі.

– А з якого року?

– З пєдисєтого.

Зачєла шукати. Знайшла, шос там читає…

– Матко божа! Та ви послідний раз у нас ше за союзу були…

– А я чо мав до вас ходити, нічо не боліло…

– Та вам треба пройти ренген…

– Шо ренген пальці?

– Та нє, легень.

– Та мене легені не болє, мені палец спух.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩