МОЇ БАТЬКИ — ЗАР0БІТЧАНИ. ВОНИ ПОЇХАЛИ ЗАКОРДОН, КОЛИ Я БУЛА НЕМОВЛЯМ. ВПЕРШЕ В ЖИТТІ ВИКЛАДАЮ НА ПАПІР УСЕ, ЩО НАБ0ЛІЛ0

 

Чимало з них у пошуку способу заробити залишили в Україні свої сім’ї. Серед цих людей мої мама й тато, пише Оксана Стусяк для газети “Експрес”.

Вже 18 років вони працюють у Португалії… Цей текст я присвячую всім, кого стосується тема заробітчанства. Пам’ятайте: жодні гроші не замінять теплих стосунків між рідними людьми.

…2000 рік. Тоді мій батько поїхав працювати за кордон, потрібні були гроші. Вагìтна мною мама залишилася з шестирічним сином. У грудні на світ з’явилася я. А вже у квітні…

Одного квітневого дня мама вирішила, що їде до тата, бо пара мусить бути разом. На Івано-Франківському вокзалі матуся сіла у величезний білий автобус. Разом із нею поїхало моє щасливе дитинство.

Я залишилася під опікою бабусі та дідуся. Утім бабуся працювала секретаркою у сільській раді, у неї було дуже багато роботи, тож вона йшла з дому вранці, а поверталась пізно ввечері. Дідусь мав чимало клопотів по господарству. Тому мені знайшли няню Леську.

Це був дуже складний для мене час. Я ніколи не розуміла, чому інших дітей у садочок водять батьки, а мене Леська? Чому інші діти щасливі бігли додому з дитсадка в обійми мами, а я ні? Було невимовно боляче.

Згодом, коли трохи підросла, в голові міцно закріпилася думка, що я якась не така, тому батьки й поїхали. А вже завчені фрази “сім’ї потрібні гроші”, “це все для тебе з братиком”, здавалися відмазками.

Щороку, задуваючи свічки на святковому торті у день народження, я загадувала одне й те ж – щоби мама й тато були поруч зі мною. Нічого іншого мені не хотілося.

Тьотя-мама

Коли мені було 4 роки, батьки приїхали в Україну. До нашого будинку під’їхав білий автобус здається, той, який колись забрав мою маму до Португалії. Донині ловлю себе на думці, що ненавиджу білі автобуси.

Перший погляд. Такий рідний і водночас такий чужий. Нібито ця жінка близька мені… Але чому водночас така далека?..

Ти мене пам’ятаєш? з трепетом запитує мама.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩