– Я такого безладу в житті ніколи не бачила! – розпачливо розповідає шістдесятлітня Людмила Миколаївна. – Року ще не пройшло, а квартира просто знищина! Свині, у мене інших слів немає! Підлоги не мили, напевно, жодного разу, як заїхали, сантехніку не чистили, про вікна вже мовчу. На кухні запах такий, що хоч ніс затискай. Холодильник, мабуть, протух, тепер його тільки викидати, а адже він новий майже!

– …Я такого безладу в житті ніколи не бачила! – розпачливо розповідає шістдесятлітня Людмила Миколаївна. – Року ще не пройшло, а квартира просто знищина! Свині, у мене інших слів немає! Підлоги не мили, напевно, жодного разу, як заїхали, сантехніку не чистили, про вікна вже мовчу. На кухні запах такий, що хоч ніс затискай. Холодильник, мабуть, протух, тепер його тільки викидати, а адже він новий майже…

…Син Людмили Миколаївни, двадцятидев’ятирічний Марк, минулої осені одружився, нарешті, на милій, скромною і симпатичною студентці з дуже пристойної сім’ї, професорської внучці.

– Світланка у нас п’ять мов знає! – із захопленням розповідала подругам Людмила Миколаївна напередодні весілля. -По-англійськи і по-іспанськи так взагалі говорить вільно. Батьки у неї лікарі, інтелігентні люди… Читають багато, подорожують, півсвіту вже об’їздили. І Світланка теж багато де була…

Невістка – мініатюрна, акуратненька і чистенька блондинка Світлана – Людмилі Миколаївні дуже сподобалася. Радував її і сам факт одруження майже тридцятирічного сина.

– Давно вже пора! – міркувала пенсіонерка. – Все-таки спокійніше, коли син влаштований, живе не один, у нього сім’я. Може, і дітлахи підуть – ось було б здорово! Але – тсссс! Це, звичайно, вже справа їх. Самі вирішать, коли!

На весілля Людмила Миколаївна зробила молодим шикарний подарунок – піднесла ключі від нової квартири.

– Квартира однокімнатна, але велика, в непоганому районі, – розповідала Людмила Миколаївна. – На двох більш ніж достатня. Я вважаю, відмінний життєвий старт! А далі вже як хочуть – нехай заробляють, беруть іпотеку. Якщо будуть жити нормально, цю квартиру продамо, нехай купують двушку. Все в їхніх руках!

Син був дуже здивований і зворушений, такого королівського подарунка не очікував. Після весілля молодята відразу поїхали в подорож, а повернувшись через десять днів, звільнили знімну квартиру, в якій жили до цього і переїхали в своє власне житло.

Правда, квартира поки залишилася оформлена на Людмилу Миколаївну. Пенсіонерка планувала на першу річницю весілля, якщо у молодих буде все в порядку, оформити дарчу на Марка.

…З дня переїзду пройшло близько десяти місяців. Людмила Миколаївна за цей час в гостях у сина не була ні разу – не хотілося набридати тільки що одружилися дітям, а діти якось не балували мати запрошеннями. Але минулого тижня у Марка був день народження, і в суботу пенсіонерка напросилася-таки в гості – привітати і подарувати символічний подарунок.

Звичайно, в глибині душі було цікаво подивитися, як молоді влаштувалися, як обжилися.

…У квартирі сина її чекав неприємний сюрприз.

– Ні, ну я розумію, всяко буває, – збентежено розповідає Людмила Миколаївна. – Але тут же вони знали, що я прийду! Я ж не без попередження заявилася. Невже не можна було забратися або хоча б викликати клінінгову компанію? Два здорових чола! Так елементарно сміття винести, посуд помити, підлогу підмести, білизну заховати в шафу, а непраних – в ящик? Як же так?

Невістка Світлана розвела руками – а що такого? Подумаєш, безлад! Вона у себе вдома, живе, як хоче і може. Немитий посуд і брудну підлогу їй не заважають. Її чоловіка це влаштовує, а якщо не влаштовує, він цілком може забратися і сам.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩