Після того, як Стефа втратила зір, вона почала ходити в церкву. Орися її вела в храм і садила в куточку на лавці. Ніхто з людей не підходив до жінки. Всі її жаліли. – Що з того, що таку хату вибудувала, як тепер навіть немає можливості нею милуватися. – Стефу мучила совість. Їй хотілося покаятись, висповідатись. Та в храмі вона так і не наважилась це зробити. Вона покаялась лише доньці

– Людоньки, ви бачили, наша Стефа почала хату собі будувати. І звідки ж в неї такі гроші?

– Господарка он у неї яка. Не заздріть, – говорили інші.

Стефа вже давно вдова. Одна виховує дочку Орисю. Важко їм завжди жилося. Скільки на цій ланці заробиш, а дівчину і вивчити десь треба було, і одягнути. Жили у старенькій хатинці, яка вже майже на голову валилася.

– Та вона у Львові під великими храмами просить. Мені не раз казали, що її там бачили. Не знаю, правда не правда, але раз кажуть, щось в тому є. Вона така закутана в хустину, що не розбереш, чи то вона.

А й справді, Стефа колись завжди до нашої сільської церкви ходила, а останнім часом, не видно її.

– Орисю, а де мама твоя? – питали після церкви прихожани, – Чи не захворіла часом?

– Ні, все добре. Мама до міста поїхала.

– До міста так до міста.

Минав час, будинок Стефи вже був завершений. Через деякий час і новосілля з Орисею відсвяткували.

Поки вони жили у старій хтині, навіть женихів не було в Орисі, а час вже був такий, що заміж пора. А тепер, як тільки в хату нову перейшли, одразу ж і Василь з сватами не забарився.

Вже й весілля відгуляли. Жили всі у Стефиному домі. Все в них ладилося. Зять хороший. Тещі догоджав, і за господаркою доглядав, навіть корову міг подоїти. Словом, роботи сільської не боявся.

А Стефа, як завжди, кожної неділі та на всі великі свята до Львова їздила.

– Мамо, що ви там робите? А то мене люди питають, а я не знаю, що відповісти.

– Справи! Справи в мене доню.

Через деякий час Стефа пожалілася, що все гірше бачить на очі. Орися просила маму, коли та їхала до міста, щоб зайшла в клініку і перевірила зір. Не слухала Стефа. Все якісь примочки робила, а до лікаря так і не звернулася.

Через деякий час Стефа й зовсім втратила зір. Пересувалася з палицею лише по дому і на подвір’ї. Дальше воріт сама не йшла.

З того часу вона почала ходити в сільську церкву. Орися її вела в храм і садила в куточку на лавці. Ніхто з людей не смів підходити до жінки. Всі її жаліли.

– Що з того, що таку хату вибудувала, як тепер навіть не має можливості нею милуватися. Бідна жінка, – говорили люди.

Вона і справді була бідною.

Стефу мучила совість. Їй хотілося покаятись, висповідатись. Та в храмі вона так і не наважилась це зробити священику. Вона покаялась лише доньці.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩