– Ні, доню, ми при розумі, тому і вирішили розлучитися… причому вже давно! Мені хочеться почати інше, нове життя, нарешті зайнятися тим, чим я завжди мріяла. А ще я хочу, на старості років, відкрити своє ательє, у мене є хороші накопичення для цієї справи

 

– Мама, ну який розлучення? Ви з татом з глузду з’їхали чи що?

– Ні, доню, ми при розумі, тому і винесли таке рішення… причому вже давно…

«Синдром спорожнілого гнізда» – давно відоме явище. Сім’ї, в житті яких не було явно критичних моментів для розпаду, але було душевне відторгнення, існують саме до того часу, поки діти не йдуть у «вільне плавання».

Сполучний елемент між чоловіком і дружиною зникає, спливають старі образи, гнітить відсутність спільних інтересів, життя разом стає недоцільним.

Ніна і Борис познайомилися на початку 90-х. Він – бізнесмен, вона – симпатична студентка. Любов, бурхливий роман, весілля. Через два роки в сім’ї народилася перша дочка, ще через два – друга.

Ніна, як і належить, сиділа в декреті з дітьми, а Борис продовжував налагоджувати бізнес. У ті складні часи молода сім’я жила, як на гойдалці: то все дуже добре в матеріальному плані, то все дуже погано.

Не тільки в фінансовому, а й у моральному плані перші десять років шлюбу були такими ж «гойдалками».

Коли з грошима проблем не було, Борис любив пожити «на повну котушку»: алкоголь, ресторани, сауни… Ніна здогадувалася, що до всього цього додавалися, швидше за все, і інші жінки. Тим більше, непрямих доказів було достатньо.

Але Ніна любила чоловіка, плакала в подушку і терпіла. Їй не хотілося залишатися однією, дочкам адже потрібен батько, та й на роботу вона так і не вийшла офіційно після декретів, займалася лише шиттям на замовлення на дому.

Коли дівчатка підросли, а економіка країни трохи стабілізувалася, і бізнес Бориса став більш-менш стабільний. Але сам чоловік, який звик уже до розгульного життя, краще не став.

Не сказати, щоб він у відкриту ображав дружину або дітей, немає, все було цілком пристойно, тільки от паралельно з сім’єю у Бориса було якесь своє окреме, нікому невідоме життя…

Обговорити це Ніна зважилася тільки, коли дочкам було 15 і 17 років:

– Боря, а може розлучимося? Адже ми давно з тобою просто сусіди…

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩