Ми з чоловіком виростили трьох дітей. У них зараз свої сім’ї. За своє життя ми побудували великий будинок, а живемо в ньому самі. Син збирає гроші на квартиру. Одна донька з зятем орендує квартиру, а інша живе у свекрів. Нещодавно вони нам сказали, що хочуть жити у нашому домі двома сім’ями, бо у них важке життя, а ми маємо взяти собі однокімнатну квартиру в кредит. Мені дуже шкода, що ми не змогли заробити на житло своїм дітям, але віддавати “останні штани” ми теж з батьком не хочемо. Вже два тижні доньки з нами не розмовляють. Яка важка старість нас чекає попереду, а все через цю хату

 

З чоловіком ми виростили трьох дітей, і розраховували хоч на пенсії пожити для себе. Для цього ми все своє життя працювали, економили на собі в усьому, і в підсумку побудували власними силами хороший, великий будинок.

Нам звичайно хотілося б подбати і про житло для своїх дітей, але на всіх трьох у нас би просто не вистачило грошей. Пропонували ми завжди їм взяти кредит, тоді б ми допомагали б по можливості з виплатами або періодично сиділи б з онуками, щоб їхні батьки могли працювати і заробляти на власне житло, але почули у відповідь тільки звинувачення в тому, що ми не такі турботливі батьки, як родичі їх друзів, і що взагалі ми егоїсти, і думаємо тільки про себе.

Виявляється, старша і середня дочка поклали око на наш з чоловіком будиночок. Кажуть, мовляв, поруч з ним є хороші садочки і школи, і що взагалі їх діткам краще рости на природі, а не в «кредитній шпаківні». Слава Богу, хоч синочок наш виявився менш меркантильним, і зайнявся вирішенням квартирного питання самостійно. Вони з дружиною вирішили почекати з народженням дітей, поки не створять всі необхідні для цього умови, і зараз займаються тим, що відкладають гроші на покупку квартири.

На питання: а що ж робити нам – людям похилого віку, бо доньки постійно просяться жити в наш будинок? Дочки запропонували взяти однокімнатну квартиру в кредит, мовляв, нам багато чого не потрібно, а у них сім’ї молоді, і необхідно роздолля. Зараз поки одна з них живе з чоловіком на орендованій квартирі, а друга в будинку у свекрів, і їм обом це не подобається. Хочуть розділити наш з чоловіком будинок, і жити тут на дві сім’ї. Залізати в борги, або ж заробляти на власну житлову площу, як свого часу робили ми з чоловіком – вони не хочуть зовсім. Кажуть, мовляв: «У ваш час з цим було легше, умови для молодих сімей були краще, а зараз побудувати будинок власними силами практично не реально».

Ми з чоловіком відчуваємо провину за те, що не можемо забезпечити своїм дочкам той рівень життя, який їм хочеться, а й віддавати «останні штани» у нас бажання немає. Вважаємо, що у них обох є чоловіки, які повинні про них подбати.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩