СОФІЯ ПРИГОТУВАЛА ЇЖУ, ОДЯГ І, ПОЦІЛУВАВШИ ЧОЛОВІКА, ВІДПРАВИЛА В ДОРОГУ. АЛЕ НА НАСТУПНИЙ ДЕНЬ, ЖІНКА ВІДКРИЛА СЕРВАНТ, ЩОБ ПОКЛАСТИ ТУДИ ДЕЯКІ РЕЧІ, І ВИЯВИЛА, ЩО ГРОШЕЙ, ЯКІ ВОНИ З ЧОЛОВІКОМ ВІДКЛАДАЛИ НА ВЕСІЛЛЯ СИНА, НЕМАЄ. ВОНА ВХОПИЛА ТЕЛЕФОН, ЩОБ РОЗПОВІСТИ ЧОЛОВІКОВІ ПРО ТЕ, ЩО СТАЛОСЯ, АЛЕ СТЕПАН НЕ ВІДПОВІДАВ

 

З чоловіком Софія прожила довгих двадцять п’ять років. Спочатку жили душа в душу, син народився. А потім почали чоловіки з їхнього села на заробітки їздити, то ж її Степан теж подався. А де в селі гроші заробити? Софія не перечила, вірно чекала, бувало, що по пів року чоловіка не було вдома. А потім приїде на кілька днів і знову на роботу. Так і жили багато років.

Всі зароблені чоловіком гроші Софія відкладала, бо ж мало чого, та й син росте. Собі ніколи нічого зайвого і не придбала. Поки чоловік по заробітках мотався, вона домашнім господарством займалася, худобу тримала, курей, гусей, та ще й город обробляла. Всю сільську роботу звалила вона на свої тендітні плечі. В свої сорок шість Софія виглядала значно старшою, і це не дивно, бо не шкодувала вона себе. Тішила себе думкою, що Степан її і таку любить.

Спочатку гроші йшли на будівництво хати, Софія, як добрий господар, звела чудовий будинок. Потім значна частина коштів йшла на навчання сина, він поїхав в обласний центр вчитися в університеті. Останнім часом Софія відкладала гроші синові на весілля. Вже чималу суму склала, адже Юрко вже два роки зустрічався з сусідською дівчиною Ганнусею, то ж зрозуміло, що й весілля не за горами. І як у воду дивилася жінка, бо нещодавно прийшов Юрко додому і сказав:

– Мамо, чекаємо тата і будемо до Ганнусі старостів присилати.

Софія нічого не мала проти, якраз Степан мав додому повернутися. То ж через тиждень в суботу вони вже сиділи за столом у сусідів і обговорювали деталі майбутнього свята. Ганнуся відповіла згодою. Весілля вирішили робити по Великодні. Планувалося шикарне торжество людей так на двісті, бо в селі так заведено,  щоб усю родину на весілля кликати.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩