НАВЕСНІ ОЛЕГ ПОЇХАВ У ПОРТУГАЛІЮ ШУКАТИ КРАЩОГО ЖИТТЯ. ЛЮБА БУЛА ВПЕВНЕНА, ЩО ЦЕ НЕНАДОВГО, ТОМУ ВІДПУСТИЛА ЧОЛОВІКА. – ЦЕ Ж УСЕ ЗАРАДИ ДІТЕЙ, – ДУМАЛА ВОНА І НЕ ЗНАЛА, ЩО ДОНЬКИ ВИРОСТУТЬ І ЗРАДЯТЬ ЇЇ

 

Люба і Олег жили, як всі, у них росло двоє діток – Олеся та Світланка. Олег, шукаючи кращого заробітку, кілька разів змінював місце роботи.
Люба працювала вчителькою в одній з місцевих шкіл. Гроші отримувала невеликі, та жити можна було… Але коли дівчатка підросли, потрібно було думати, що робити далі.

Олег усе змінював роботу, а то й взагалі залишався без зарплати по кілька місяців. В основному жили на невелику Любину зарплату. Важко було, дівчаток треба було забезпечити всім необхідним. Для своїх донечок Люба та Олег не жаліли нічого і намагалися давати їм все найкраще. Відчуваючи, що в сім’ї проблеми з грошима, дівчатка не вимагали майже нічого. Але настав час, коли жити так стало неможливо.

На сімейній нараді вирішили, що Олег поїде на заробітки у Португалію. З терміном його перебування там не визначилися. Домовилися, що він буде економити і надсилати гроші додому. Як назбирають трохи грошей, щоб забезпечити собі й дівчаткам нормальне майбутнє, Олег повернеться.

Навесні Олег поїхав у далеку країну шукати кращого життя. Було страшно, але назад дороги не було. Знайомий, який працював там, допоміг влаштуватися. Спочатку Олег жив разом з ним у двокімнатній квартирі з євроремонтом і працював на плантації. Через певний час трапилася нагода перейти працювати на взуттєву фабрику. Робота важка, але платили краще, ніж в Україні. Незабаром почав сам винаймати однокімнатну квартиру.
Надсилав гроші своїй сім’ї, намагався телефонувати якомога частіше, писав листи. А як траплялася нагода підробити й мав «зайві» кошти, надсилав дружині та донечкам подарунки.

Через кілька років Олег вже добре стояв на ногах. Грошей підзаробив, додому приїжджав по кілька разів на рік, їздили з дружиною і доньками на море. Люба почала просити чоловіка, щоб той повертався додому, адже їй здавалося, що вони вже досить назбирали. Та в цей час дівчата одна за одною почали поступати в університет, то ж чоловік вирішив ще залишитися на час навчання доньок. Він, як батько, хотів дати дітям гарну освіту.
Першою вступила до вузу Олеся на факультет іноземних мов, а з часом – і Світлана.

Але замість того, щоб допомагати, чоловік почав все рідше телефонувати, а потім і взагалі перестав пересилати гроші. Люба вже давно втратила надію на те, що чоловік повернеться, а на її прохання забрати й її в оту Португалію Олег казав, що виникають якісь проблеми з документами.

Жінка залишилася сама, а тут ще й доньками проблем додалося. Вони не бажали допомагати матері по господарству, але вже звиклі до розкоші, і далі вимагали у неї грошей на дорогий одяг і інші захцянки.

Минуло ще два роки, Олег і телефонувати припинив. Люба намагалася зв’язатися з ним через знайомого, який допоміг йому там влаштуватися, але той казав: «Не знаю, не бачив, як зустріну – передам».

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩