ДІВЧИНКО, А ТИ ДЕ ЗБИРАЄШСЯ ЖИТИ?». У НАС, ЯК ТИ РОЗУМІЄШ, ТОБІ МІСЦЯ НЕМАЄ, ВЧЕПИЛАСЯ ТИ ЗУБАМИ ЗА МОГО СЕРГІЙКА, АЛЕ Ж БАЧИШ: ВІН ЩЕ ПОГУЛЯТИ ХОЧЕ. МЕНІ НЕВІСТКА З НЕБЛАГОПОЛУЧНОЇ ТА БIДНОЇ РОДИНИ, НУ, ЗОВСІМ НЕ ТРЕБА! В ТЕБЕ, ВЗАГАЛІ-ТО, ГОРДІСТЬ ЯКАСЬ Є? НЕВЖЕ ТЕБЕ ЦЕ ВСЕ ВЛАШТОВУЄ? НАВІТЬ ЗАРАЗ, КОЛИ МІЙ СИН І ТВІЙ ХЛОПЕЦЬ – У ЛІЖКУ З ІНШОЮ?!»

 

Дівчинко, а ти де збираєшся жити?». У нас, як ти розумієш, тобі місця немає, вчепилася ти зубами за мого Сергійка, але ж бачиш: він ще погуляти хоче. Мені невістка з неблагополучної та бiдної родини, ну, зовсім не треба! В тебе, взагалі-то, гордість якась є? Невже тебе це все влаштовує? Навіть зараз, коли мій син і твій хлопець – у ліжку з іншою?!»

Уривок чужого щоденника… Я ніколи не думала, що в наш «електронізований час» люди ще ведуть приватні щоденники. Ну, коли дівчата-підлітки заводять якісь зошити з віршиками чи кольоровими наклейками улюблених ляльок, це ще зрозуміло. Але якщо молода жінка занотовує свої відчуття на папері, це, погодьтеся, досить дивно… за матеріалами Волинська газета

Хоча… Саме щоденник моєї найкращої подруги й допоміг мені зазирнути в її душу, зрозуміти, що там коїться щось не те.

Знаю, що підглядати за чужими – негарно. І ніколи цього не роблю. Але стався мій маленький грiх зовсім випадково. Якось увечері зайшла до Люди в гості. Часу виявилося вдосталь, давно не бачилися, тому й хотілося виговоритися…

Та Людка раптом побігла з кимось базікати по «Скайпу», а мені тицьнула кілька альбомів зі старими фотографіями. Смакуючи кавою, знічев’я переглядала сторінки минулого, де побачила й себе – спочатку зовсім дитиною (ми з пордругою ходили в одну й ту саму групу дитсадка), потім – школяркою (були однокласницями), не так давно – студенткою (правильно здогадалися: ми й в інституті не розлучалися)…

Та раптом поміж фотоальбомами запримітила тоненький учнівський зошит, аркуші якого були списані Людкіним почерком (його я з мільйонів інших вгадаю!).

І тут природна цікавість переважила правила поведінки. Я почала читати… Краще б не читала. Тільки тепер, знаючи всі стрaсті-мордaсті стосунків Люди з її чи то хлопцем, чи то чоловіком, зрозуміла, якою по суті своїй є нещaсливою та ранимою моя найкраща подруга!

Судіть самі. Хоча б із цих кількох речень, яка просто перефотографувала на свою мобілку:
«Сергій знову привів коханку. Прямо додому. Вони тішилися один одним у нашій спальні, а я в цей час на кухні говорила з його мамою. Ми просто терпіти не можемо наших навіть коротких зустрічей, але тут у мене виходу не було: не врuватися ж мені до ліжка, застеленого моєю постіллю, де качаються Сергій та його хтuва дівка?!

вітлана Іванівна, мабуть, уже давно хотіла це сказати. Тому не відтягувала «на потім»:
«Дівчинко, а ти де збираєшся жити?». У нас, як ти розумієш, тобі місця немає… Ну, вчепилася ти зубами за мого Сергійка, але ж бачиш: він ще погуляти хоче. І заміж тебе – не візьме. Чому? Бо я особисто категорично проти! Мені невістка з неблагополучної та бiдної родини, ну, зовсім не треба! Та й не хоче він ще офіційно одружуватися… А тебе тримає, щоб завжди під рукою лежала. Чи прибрала в кімнаті… В тебе, взагалі-то, гордість якась є? Невже тебе це все влаштовує? Навіть зараз, коли мій син і твій хлопець – у ліжку з іншою?!».

Я не знала, що відповісти. Що мама, яка розлучилася з татом, коли мені було 3 роки, завжди вчила: тримайся за чоловіка, як можеш?! Що вона вже третій раз вийшла заміж, і в мене двоє зведених братиків, із якими вона, нарешті, живе спільно з черговим законним чоловіком? Що мені фактично немає куди подітися, бо в батьківській квартирі – зовсім інша сім’я? Що тато давно забув про моє існування та спuвся? Що дідусь, який любив мене найбільше в світі, вже помeр, а його будинок продали без мого відома? Що, врешті-решт, Сергій колись таки та й угомониться, і ми зареєструємо свій шлюб, як усі нормальні люди? Що я, за великим рахунком, просто дyрепа, яка живе за чужими підказками і ніколи не може хоча б щось вирішити самотужки?

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩