Син набрав підробітків, щоб сім’я ні в чому не потребувала, у відпустку не ходить, бере компенсацію грошима. Схуд, нервовий став, смиканий. Боюся, втратить останнє здоров’я. А дружина його в цей час дарує сестрі з десяток тисяч доларів– … Син каже – мамо, не лізь у це питання, це не наше з тобою діло! – розповідає Римма Яківна. – Нехай Таня, мовляв, сама вирішує спадкові питання зі своєю сестрою! Як вони вирішать, так і буде … А мені прикро! І сина шкода, чесно кажучи. Виходить, Таня хоче бути благородною за його рахунок!

Таня – невістка Римми Яківни, дружина її сина Аркадія. У сина і його дружини двоє дітей, хлопчики семи і чотирьох років, й іпотечна квартира. Кредит вони взяли незадовго до появи другої дитини, що стала для всіх сюрпризом. Тетяна збиралася виходити з декрету і допомагати чоловікові виплачувати кредит – а тут дві смужки. Але, якщо вже так вийшло, дитини подружжя вирішило залишити.

Само собою зрозуміло, вихід на роботу відклався на невизначений час. Другий син підріс, але трапилася біда – рік тому у Тані серйозно захворіла мама. – Витрачати великі гроші на своє лікування сваха категорично відмовилася і заборонила всім! – розповідає Римма Яківна. – Так їх і не було ні у кого, грошей. У свахи дві дочки, наша Таня молодша, і є ще старша, Ольга. У Тані декрет і іпотека, Оля працює, але вона, чесно кажучи, зовсім не олігарх …

… Років десять тому Ольга розлучилася з чоловіком і прийшла до своєї матері з маленьким на той момент сином. З тих пір вони так і жили втрьох. Ольга влаштувалася на роботу в якусь державну контору і, незважаючи на копійчану зарплату, категорично не хотіла нічого змінювати. Дружний колектив, лояльний начальник, можливість відпроситися або привести в контору дитину, а найголовніше, близькість до будинку – на роботу Ольга ходила пішки – де ще в наш час знайдеш таке місце?

А грошей, їх завжди не вистачає. Та й жили вони з мамою і сином в цілому непогано. Мама вкладала свою пенсію в загальний котел, багато пекла і варила супи, економно вела господарство, Ольга отримувала, крім зарплати, сякі-такі аліменти, і кінці вони більш-менш зводили.

Кілька місяців тому мами у сестер не стало. Обидві журяться, але Ольга просто у нестямі. Мама і готувала, і все робила по дому, і доглядала за чотирнадцятирічним онуком (щоб пішов в школу вчасно і в чистих шкарпетках, щоб поїв, щоб сів за уроки). Ольга просто не уявляє, як жити тепер без мами – і морально, і, що вже там гріха таїти, матеріально.

А зовсім недавно, буквально днями, до неї раптом дійшло, що і двокімнатну квартиру, в якій вони жили, єдину мамину власність, тепер потрібно буде якось ділити з сестрою. Думка ця її так вразила, що Ольга прилетіла до Тетяни з круглими очима – мовляв, невже нам тепер з сином доведеться йти на вулицю?

– У підсумку наша Таня вирішила, що буде відмовлятися від спадщини на користь сестри, уявляєш? – розпачливо розповідає Римма Яківна. – Їй, каже, потрібніше! Ні, ну яке, га? А нам, виходить, нічого не потрібно, так? Син працює один, тягне цю іпотеку. На роботі не все гладко, він щомісяця радіє, що закрив черговий платіж … Набрав підробітків, щоб сім’я ні в чому не потребувала, у відпустку не ходить, бере компенсацію грошима. Схуд, нервовий став, смиканий. Боюся, втратить останнє здоров’я з цієї іпотекою …

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩