ЧОЛОВІК СВІТЛАНИ ПОВЕРНУВСЯ ДОДОМУ ПІЗНО ВВЕЧЕРІ, ПІСЛЯ РОБОТИ БУВ У МАМИ. ВІДРАЗУ СКАЗАВ ДРУЖИНІ, ЩО ЙОГО МАМА ВЛІТКУ ЙДЕ НА ПЕНСІЮ, І ВІН МАЄ ДАВАТИ ЇЙ 2-3 ТИСЯЧІ ГРИВЕНЬ ЩОМІСЯЦЯ. СВІТЛАНА ТОДІ ЩЕ НЕ ЗНАЛА, ЩО ЗАДУМАЛИ ЧОЛОВІК ЗІ СВЕКРУХОЮ

 

У моєї колеги Світлани в сім’ї зараз зовсім неприємна ситуація склалася, навіть розповідати соромно.

Чоловік вчора сказав Світлані, що мати його на пенсію зібралася виходити! Літо хоче допрацювати, а з вересня на заслужений відпочинок. І в її картині світу на пенсії їй повинен допомагати син. Щомісяця підкидати 2-3 тисячі гривень. Вона йому так і сказала! На пенсію, говорить, хіба проживеш.

Свекрусі Світлани влітку має виповнитися 65 років. Вона звичайнісінька нічим не примітна жіночка із купою болячок.

Виглядає на свої роки і навіть трохи старше, багато років живе одна в двокімнатній квартирі, нічим не цікавиться, хобі не має. Ходить собі в хустинці і продукти усі купує лише по акціях. Мати чоловіка дуже любить пліткувати, тому Світлана з нею спілкується мало, адже знає, що після того, як вона вийде з її дому, через 5 хвилин усі сусідки будуть знати про що вони розмовляли і навіть більше, жінка ще й прибрехати вміє.

Колись ще дуже давно, ще відразу після весілля, молоде подружжя жило у матері чоловіка півтора роки, поки вирішували своє житлове питання. Спільне проживання невістки і свекрухи не цукор, звичайно, і відносини тоді напружилися дуже сильно. Роз’їжджалися зі скандалом і майже рік потім не спілкувалися.

Потім відносини поступово виправилися, звичайно, але близькими і рідними людьми невістка і свекруха так і не стали. Коли народилися внуки, мати чоловіка Світлани трохи, звичайно, допомагала, але без особливого завзяття. Якщо просили посидіти, не відмовлялася, але ініціативи сама ніколи й не проявляла.

– Так ми просили щось кілька разів за весь час, від сили раз десять, можливо! – розповідала мені Світлана. – Тільки в абсолютно безвихідних ситуаціях! Кілька разів вона забирала дітей з садочка, тиждень сиділа зі старшим, поки я народжувала. Потім якось раз зі старшим ми в лікарню потрапили – вона залишилася з молодшим, однорічним. А, ну в останні три роки з собакою нашою сидить, коли ми їдемо у відпустку. Ось і вся допомога матері мого чоловіка. Але ж у неї справ не так вже й багато, могла б інколи й сама запропонувати допомогу хоч якусь, нам так інколи важко буває.

Світлана вважає, що вони з чоловіком чудово впоралися і без допомоги ззовні. Дітей виростили, їм уже тринадцять і дев’ять років, кредит за свою квартиру виплатили, дачу велику за містом купили. У планах – упорядковувати дачу і брати ще одну квартиру, на майбутнє, хоча б невелику. Можливо, дітям на старт, а може, й собі на старість.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩