– Бабуся, мама знову при надії. Забери мене до себе, будь ласка! Я не можу тут більше, просто не витримую. У мене іспити на носі, я до інституту хочу, а мама каже, що я ще й цього малого няньчити буду а вона на роботу

 

– Бабуся, мама знову при надії. Забери мене до себе, будь ласка! Мені вчитися треба! Іспити на носі.

Над проханням внучки Олександра Миколаївна думала не довго:

– Збирай речі, я за тобою приїду!

Син Олександри Миколаївни одружився на дуже релігійній жінці. Вона ходила на якісь збори до когось на квартиру, носила довгу спідницю і говорила лишень про космічну силу, яка керує усім. Однак це не заважало їй вести не зовсім праведний спосіб життя: пляшка постійний супутник  Зої. Хоча, вірила Зоя тільки в одне – якщо дитина послана вищим розумом, то ця дитина повинна з’явитись на світ. За 18 років шлюбу Зоя і Станіслав нажили шістьох дітей, сьомий уже був на підході.

Свого житла пара не мала – вони жили на квартирі у одного з жалісливих родичів. Старша внучка Олександри Миколаївни, одинадцятикласниця Олена – найголовніша мамина помічниця. Відводити-забирати з дитячого садка наймолодшого брата, збирати в школу і робити уроки з середніми братами і сестрами, стежити за чистотою одягу і наявністю їжі в холодильнику – все це лежало на тендітних плечах дівчини.

Пральної машини в квартирі не було – зламалася, а на нову у багатодітній сім’ї не вистачало коштів.

– Мама сказала, що я піду в інститут тільки через два роки, коли дитина в ясла піде. Вона хоче працювати, а не в декреті сидіти. Тому «в декрет» піду я. Бабуся, я так більше не можу. – плакала в трубку Оленка.

Виходить, Олена повинна була викреслити зі свого життя два найближчі роки. Вона повинна була дати фору одноліткам і піти вчитися не в 18, а в 20 років. Відстати від життя на два роки – велика плата за появу малюка в сім’ї? Свого – безсумнівно. А коли подібне вимагають від неповнолітньої дівчини?

Олександра Миколаївна стала збиратися відразу після дзвінка внучки. Вона постукала в двері до сусіда і попросила її звозити забрати внучку і речі.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩