ДО ХАТИНИ НІНИ ПІД’ЇХАЛО ТАКСІ. З МАШИНИ ВИЙШЛА ЗАПЛАКАНА ДОНЬКА, З МАЛЕНЬКИМ ОНУКОМ НА РУКАХ. АЛЕ ДОНЬКА ПРИЇХАЛА НЕ ЗОВСІМ В ГОСТІ. РІК ТОМУ ЛІДА ОДРУЖИЛАСЯ, НІНА НЕ МОГЛА НАТІШИТИСЯ ЗЯТЕМ. СВАХА ЖИЛА БІЛЯ НИХ ПОРУЧ, ОБІЦЯЛА В УСЬОМУ ДОПОМАГАТИ. А ЯКОСЬ ВВЕЧЕРІ ДОНЬКА ПОДЗВОНИЛА НІНІ, І СТАЛА ПЛАКАТИ. ТОДІ НІНА ВПЕРШЕ ДІЗНАЛАСЯ ПРАВДУ ПРО ЗЯТЯ ТА СВАТІВ

Якось перестріла Ніну сусідка:

– Донька твоя чула приїхала, правильно, і їй відпочинок, а батькам радість: з онуком своїм посидите, потішитися, бо давно не бачили. Скільки йому? 8 місяців? Великий вже напевно, а донька, здавалося б, недавно лиш народила.

Ніна коротко і з неохотою відповідає на звичайні запитання: як спить, скільки зубів, чи сидить, чи повзає і намагається бесіду згорнути і швидше розпрощатися з надто цікавою сусідкою. Тому що її дочка Ліда приїхала не зовсім в гості.

Ліда вийшла заміж в інше місто. Від батьків дуже далеко. Вона там в інституті навчалася, потім на роботу влаштувалася, житло орендувала. Потім познайомилася з Михайлом.

– Мій зять – хороший хлопець дуже, – хвалилася тоді Ніна, – працює, квартира у нього своя, то від бабусі, чи від тітки залишилася. Машина є. Загалом, вважала, що у дочки все добре складається.

Складалося все дійсно добре. Через півтора року молоді потішили дуже гарною новиною своїх батьків звісткою про швидке поповнення. Батьки з обох сторін брали участь в радісних клопотах: збирали придане для дитятка, цікавилися здоров’ям майбутньої молодої матусі, все ж – перший онучок це був у всіх.

Народився хлопчик, назвали Сергійком. Малюк був неспокійним, спав не більше 20 хвилин поспіль і вдень, і вночі. Особливих причин для плачу лікарі не знаходили.

– Ліда ходить вже як зомбі, – скаржилася Ніна найближчим родичам, бо не хотіла виносити сміття з хати – не спить зовсім. Та й допомогти їй там нікому, таке враження, що всім байдуже до матері.

– Ну як же нікому? – дивувалася уся рідня, – Сваха твоя через вулицю живе, на пенсії, ти ж сама розповідала. Та й чоловік.

– Сваха, – зовсім сумно, схиливши голову, продовжує Ніна, – вся в своїй дачі, літо ж, у неї сезон. Вона сказала. що своїх дітей вона вже виростила. А чоловік. Працює багато.

Про роботу чоловіка була правда лише частково. Михайло приходив ввечері, вечеряв і сідав до комп’ютера або до телевізора. На прохання дружини про допомогу чоловік відповідав:

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩