Ганна весь вечір проплакала у сусідки. «Ну, не мовчи, Оксано. Скажи, як би ти вчинила, коли б твій син, як і мій Олексій, привів у дім дівку з вулиці?» Але стрaшна таємниця відкрилася згодом, у лiкарняній пaлаті

Ганна весь вечір проплакала у сусідки Оксани. Тільки їй могла вихлюпнути із душі свій тягар, бо знала, вона ніколи її не осудить, уважно вислухає і неодмінно дасть слушну пораду. Однак нині Оксана чомусь мовчала. Мабуть, і їй, завжди такій мудрій, розсудливій, забракло слів.

«Ну, не мовчи, Оксано. Скажи, як би ти вчинила, коли б твій син, як і мій Олексій, привів у дім дівку з вулиці?». «Якщо чесно – не знаю», – врешті витиснула із себе сусідка. Наш ДЕНЬ

Ганна ж так гордилася сином! Усім вихвалялася, який він вихований, тямущий, матір шанує. Одна ростила його. Максим, її чоловік, рано згас від невиліковної хвoроби. Олексій не пам’ятає батька, знає його лише зі світлин. Вона гадала – помічницю у дім приведе, а він підібрав на дорозі якусь незнайомку і тепер не знає, як її позбутися.

Ганна ніколи не забуде той холодний вечір, коли Олексій запізнювався з роботи. Падав сильний дощ, великими градинами жбурляв по вікнах, як почула телефонний дзвінок. «Нарешті», – полегшено зітхнула. «Приготуйте щось гаряче на вечерю, мамо. Скоро буду. Але не один», – мовив.

Ганна подумала, що це, мабуть, хтось із колег з його роботи, як інколи бувало, не має чим добратися додому. Та коли побачила біля сина худе намокле дівча, що задубіло від холоду, заледве втрималася на ногах. За вечерею Олексій розповів, що побачив Тетяну на автобусній зупинці. Останнього її автобуса не було і вона від безпорадності плакала і вся аж тремтіла від холоду. Олексієві стало жаль дівчини. Він запропонував їхати з ним. «Ви – мій рятівник!» – Ганна вловила очима вдячний погляд Тетяни, який чомусь насторожив її.

Зранку Таня відчула сильний жар і бiль в усьому тiлі. Ганна подала їй термометр. «Ого, 39,2. Куди ж тобі їхати, дівчино? Зателефонуй на роботу, усе поясни. Відлежишся, видужаєш, тоді й поїдеш».

Ганна тихцем буркотіла: навіщо їй здався той клопіт? Та все ж ставила Тані компреси, поїла малиновим чаєм. Таня хвoріла весь тиждень. Подякувала Ганні за турботу і пішла на автобус. З нею – Олексій. Йому дуже сподобалася дівчина. У неї такі гарні очі, струнка фігура, густе блискуче волосся. І взагалі, вони знайомі лише тиждень, а вона якась така рідна, ніби своя.

Олексій і сам не розумів свого дивного відчуття. Коли прибули в обласний центр, спитав, де Таня у Тернополі працює. «Секрет, – зашарілася дівчина. – Ще собі туди захочеш, а конкурентів мені не треба», – якось несподівано перейшла на «ти». Однак Олексій помітив, що його запитання стривожило дівчину. Загадкова ця Таня, але це додає їй ще більше привабливості, подумав. Не бажав прощатися з нею. Запропонував знову поїхати до них після роботи. Легенько стиснув її долоню. «І мені веселіше буде на роботу їздити», – сказав.

«Це – неможливо. Я й так засиділася непроханою гостею. Що мати твоя скаже?» – ніяк не погоджувалася Тетяна. Але увечері, коли вони знову зустрілися на автобусній зупинці, Олексій таки переконав її їхати з ним. І ось уже більше місяця Тетяна живе у них… Щоправда, на вихідні не залишається.

Дивна вона якась, таємнича, загадкова, хоча й вихована, ввічлива, щира, любить чимось вгостити Ганну з Олексієм. Навіть за квартиру хотіла заплатити, але син наказав не брати грошей… Неспокійно Ганні, бо бачить, як загоряються очі у сина, коли дивиться на Таню. Якось загледіла, як Олексій поцілував її. О, ні, не лежить їй серце до тої дівчини. Не про таку невістку мріє. І взагалі, не щастить чомусь її синові.

Уже 30 виповнилося, а на побачення не ходить. Якось зізнався, що кілька років тому, як був у відрядженні, сильно закохався в якусь красуню, а потім виявилося, що вона – заміжня. Відтоді Олексій розчарувався в дівчатах. І ось ця Тетяна… З її появою син повеселів, посміливішав. Та Ганні все ж моторошно на серці, адже, по-суті, нічого не знає про Таню: де працює, хто її батьки? Врешті, де її рідний дім? І чому вона обминає розмову про себе? Ось навіть Оксана не розрадила її, а це означає, що справи їхні – кепські…

Проте, уже через день з самісінького ранку Оксана зайшла на їх подвір’я.

«Присядь на лавочку, Ганно. Не наважилася сказати тобі дещо, коли ти приходила. І це мене мучить», – мовила, привітавшись. Ганна зблідла – яку ще таємницю знає Оксана? Слухала сусідку і ніяк не могла збагнути: як це – Таня жебракує? Хай Ганна і не рада їй, але на жебрачку вона аж ніяк не схожа. Та Оксана запевняла – помилитися вона не могла. На власні очі бачила Тетяну на залізничному вокзалі у Тернополі, коли на ринок їздила. Жалісливим голосом Тетяна просила у перехожих грошей для тяжкохворої дитини.

Ганна схопилася за серце. Зрозуміла – Оксана каже правду. Ну й безсоромниця та Таня! Аферистка! Брехуха! Жаль, що уже разом з Олексієм поїхала в місто. Нічого, день не рік. Вона дочекається вечора і тоді спитає її про це. Врешті відкриється, хто ця пташка. Ще й синові перепаде, що прихистив її. Не гадала, що він такий безтолковий…

Ганна чекала їх біля воріт. Стала обливати дощем брудних слів. Совістити, навіть погрожувати. «Таня жебракує? Що ви таке кажете, мамо?» – Олексій намагався зупинити Ганну, котра розійшлася не на жарт. – Ви з глузду з’їхали, чи що?»

«А таки з’їхала. Бо інакше не прийняла б у дім хтозна кого», – мов несамовита верещала Ганна. Тетяна не оправдовувалася, не віднікувалася, тільки витирала набіглі сльози і тим ще більше злила Ганну. Вранці, коли Олексій постукав до Тані, ніхто не відгукнувся. «О, Господи, що ж ви наробили, мамо? Де Таня? Розумієте, я люблю її! Невже це не ясно?» – не міг заспокоїтися.

«Давай краще, замість скиглити, усе в домі обдивимося, чи, бува, чогось не поцупила наша квартирантка», – різала по живому Ганна.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩