Повернулася я додому з Італії через п’ять років, нікого не попередила, вирішила зробити сюрприз. Будинок наш дійсно змінився, з’явилася прибудова, широка тераса, у дворі машина стоїть. На дзвінок у двері відкрила красива молода жінка. На моє запитання, хто вона, відповіла, що господиня, і я можу забиратися туди, звідки прийшла

 

Все життя я жила і працювала в селі. Була вчителем в нашій школі. У мене було троє дітей і чоловік. У нас свій невеликий будиночок, на який збирали кілька років, господарство. Поки діти були маленькими, все було добре, грошей більш-менш вистачало, чоловік не мав постійної роботи, але їздив на будови.

Коли діти підросли, нестача фінансів стала досить гострою – щоб зібрати їх в школу, доводилося економити буквально на всьому. Мені здається, в цей момент чоловік зламався, відмовився їздити працювати, вважав за краще сидіти вдома або з друзями біля магазину і скаржитися на долю.

Я вже думала шукати ще одну роботу або підробіток, хоча в селі це досить складно, коли випадково зустрілася з колишньою однокласницею. Виглядала вона, на відміну від мене, вічно одягненою в одну і ту ж сукню, зі скромною зачіскою, надзвичайно – дорогий одяг, шикарний манікюр, одним словом, виглядала приголомшливо. У розмові з’ясувалося, що їздить в Італію на роботу, непогано заробляє, і на будинок вистачає, ще й собі ні в чому не відмовляє.

На мої скарги про фінансовий стан нашої сім’ї запропонувала поїхати з нею, я пообіцяла, що подумаю. Пропозиція подруги видалася мені цікавою.

Порадившись з домашніми, вирішила їхати – чоловік відразу сказав, що це чудова ідея, діти трохи поплакали, але погодилися, що це просто необхідно, адже їм скоро вже і поступати.

В Італії було непросто, ніяк не могла звикнути, хотілося додому. Утримувало тільки бажання заробити, та й чоловік телефонував зрідка, говорив, що хоче будинок добудувати, машину купити. Часто з дітьми розмовляла, розповідали, що у них все добре, але додому теж кликати не поспішали.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩