На днях у нас з свахою виникло серйозне непорозуміння по телефону: оскільки моя донька живе в них і ніде не працює, вона хоче, щоб я платила хоча б за квартплату, хоча б за лічильники. Хоч тисячу гривень в місяць. Я не стрималася і сказала, що раз її син надумав одружитися, то нехай утримує сім’ю. Сваха слухавку кинула і більше не дзвонить

 

Моя донька вийшла заміж і живе у свекрухи. Відносини моєї свахи з моєю донькою наскільки натягнуті, що я вже навіть і не знаю, що робити. У мене в сім’ї ситуація теж не найкраща: дочка, нещодавно вийшла заміж, росте син-підліток, а чоловік працює на фабриці і постійно заглядає в чарку. Приносить зарплату, але все ж собі заначку добру робить, всіх грошей я ніколи не бачу, та й він не дасть.

Мені 49 років, працюю в ресторані посудомийкою, в різні зміни. Раніше в цьому ж ресторані я працювала кухарем – до літа цього року, отримувала набагато більше, але почалися проблеми зі здоров’ям, та й молоді кухарі почали на п’яти наступати – такі страви навчилися готувати, що я не тягну. Та й простіше мені на посуді, відповідальності менше. За матеріалами.

Одним словом, наш сімейний бюджет невеликий, та ще й чоловік левову частку зарплати витрачає на оковиту. Дочка весь час говорила: «Ось спеціально вийду заміж за багатого, і вся наша сім’я буде в золоті купатися». Я її попереджала, щоб вона не несла нісенітниці, а вчилася. В результаті донька школу закінчила, але так і не визначилася, ким стане.

Пішла на курси майстра по манікюру, але кострубато це у неї виходить, навіть на мені пробувала – все як курка лапою. Потім сказала, що вступає до коледжу, але сказала, що не взяли. Я потім дізналася, що вона навіть документи не подавала. Загалом, така ось недолуга. 21 рік, вчитися не хоче, працювати теж, каже, що для хорошої роботи потрібен або блат або якісь хороші курси закінчити, але нічого для цього не робить.

А в цьому році взимку вона почала зустрічатися з хлопцем, заміж зібралася! Звичайно ж, не за багатого олігарха, а за студента з юридичного університету, йому 22 роки. Він живе удвох з мамою у двокімнатній квартирі. Дочка сказала: «Я наперед дивлюся, це зараз він студент, потім кар’єру зробить і багатим стане».

Спочатку я всерйоз не сприймала її слова, але в липні донька мене ошелешила: вони з нареченим подали заяву і розпис через три дні! І сватам вони такий же сюрприз зробили, адже та теж не хотіла такого швидкого шлюбу для свого сина, при тому, що він ще й вчиться! Сама сваха – медсестра в лікарні, теж великих грошей не має, але вона хороша.

Ми разом пробували відговорити дітей, але вони вперлися – все одно одружимося! Познайомилися з свахою наспіх, за день дітям у неї вдома скромне весілля зробили: ми сім’єю, вона, свідки і ще четверо друзів молодят. Зібрали разом на стіл, що могли. А потім почали думати – за що тепер молоді будуть жити?

Влітку зять влаштувався на роботу, а тепер працює після навчання на найбільш затребуваній зараз посаді – розвозить піцу і іншу їжу, в загальному, кур’єр. Він сказав, що раз захотів одружитися, то буде забезпечувати сім’ю. Моя дочка теж говорила, що влаштується на роботу і буде вчитися, але своїх слів вона не стримала!

Звичайно, молоді при таких умовах, квартиру собі зняти не можуть. Сваха сама запропонувала дітям у неї жити: до нас же нікуди – теж двокімнатна, в одній кімнаті син і чоловік мій частенько нетверезий буває, соромно! Тільки ось вона повірила словами моєї дочки, що та піде теж працювати, харчуватися ж усім треба якось, всі рахунки оплачувати.

Зять літо відпрацював, добре заробив, навіть відкладали, а моя дочка під цю дудку так нікуди і не влаштувалася. Ось осінь, стало все набагато складніше – зять день на навчанні, ввечері як може, так попрацює, потім втомлений спати падає.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩