ЙШЛА Я ВВЕЧЕРІ ДОДОМУ, БАЧУ ДІДУСЬ, СТАРЕНЬКИЙ ЗОВСІМ БІЛЯ ЛАВКИ ЛЕЖUТЬ… КОЛИ ДІЗНАЛАСЯ ПРАВДУ, 0НІМІЛА

 

Йшла я ввечері додому з тренування. Бачу дідусь, старенький зовсім, впав на асфальт і встати ніяк не може.  Всі повз проходять люди, сахаються від нього (думаючи, що він п’яний), а він мукає щось собі під ніс і руки до людей тягне.

Мене мама з дитинства вчила допомагати всім і кожному в міру своїх можливостей. Так я підійшла до нього і питаю: “Вам допомогти?». А він нічого.

Жінка, що проходила повз, зробила мені зауваження, мовляв: “Відійди від нього. Чи не бачиш п’яний. Ще заразу яку підчепиш. Так він же брудний весь. Забруднишся!”.

Придивившись, я побачила, що у дідуся всі руки в кpoві. Тут на мене напав не дитячий жах. На моє запитання, що з ним трапилося я теж не отримала зрозумілої відповіді, тільки мукання і він приречено підняв з землі, пакет, що валявся поруч. Там були осколки пляшок з під пива.

Він підібрав з землі ще пару осколків і поклав в пакет. Так ось чому у нього руки в крові. Я стала витирати йому руки вологими серветками, щоб потім підняти і довести до будинку. Довитиравши руки, я підняла дідуся. На моє запитання про адресу він не відреагував. Почав знову щось невиразно бурмотіти.

Я не розуміла його, скільки б не вслухалася. Він мабуть, зрозумівши, що я туплю, почав вказувати мені рукою куди йти. Так я довела його до багатоповерхівки, що стояла в цьому ж дворі. Він показав мені на домофон і на пальцях показав два числа. Я здогадалася, що це номер його квартири.

Я подзвонила в потрібну квартиру і звідти долинув схвильований жіночий голос. Дідусь знову щось замугикав. Через лічені секунди до нас на вулицю вибігла жінка і чоловік. Вони спочатку накинулися на дідуся, почавши розглядати, як він і не сталося з ним чогось.

Потім чоловік подякувавши мені, взяв дідуся на руки і поніс у квартиру. А жінка стала питати чим вони можуть мені віддячити.

Я відмовилася і вже хотіла було йти як жінка раптом попросила мене почекати її хвилинку, ніби щось згадавши. Вона миттю рвонула в під’їзд і через хвилину з’явилася з величезною корзиною малини. «Домашня» – похвалилася вона. Я подякувала її, але брати відмовилася. “Бери, бери” – наполягала вона.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩